Adaptery audio w technologii Bluetooth

Dobra muzyka to sposób na spędzenie wolnego czasu, relaks i po prostu sprawienie sobie przyjemności. Nie zawsze jednak chcemy słuchać muzyki tak samo, jak zawsze. Może będziemy mieć ochotę, aby wykorzystać na przykład połączenie bezprzewodowe.

Jak się okazuje, nie chodzi tu wyłącznie o korzystanie ze smartfona i chociażby słuchawek Bluetooth. Coraz więcej zwolenników zyskują również specjalne adaptery audio, które można podłączyć do amplitunera, a następnie sparować ze smartfonem czy tabletem. Tym samym muzyka w doskonałej jakości może być odtwarzana głównym systemem audio.

Rozwiązań w tym zakresie na rynku jest sporo. Jakie wybrać? Generalnie inwestowanie w modele marek dedykowanych audiofilom nie ma większego sensu. Są bowiem drogie, a de facto nie oferują wiele więcej niż tańsze alternatywy.

Najważniejsze jest to, aby wybrany adapter audio współpracował z kodekiem aptX, jak również z technologią A2DP. To wystarczy, by bez trudu korzystać z dobrodziejstw najwyższej jakości transmisji audio po Bluetooth. Adapter audio Bluetooth – bywa przydatny Niektóre z oferowanych w sprzedaży systemów audio posiadają wbudowane odpowiednie urządzenia.

Oznacza to, że nie trzeba dokupywać dla nich oddzielnych adapterów Bluetooth, co oczywiście jest bardzo wygodne. Jeśli jednak nasz sprzęt nie ma funkcji Bluetooth, trzeba kupić adapter. Będzie on jednak przydatny głównie dla tych osób, jakie zamierzają sparować swoje urządzenie mobilne z amplitunerem, bo na przykład zgromadzili w nim dużą część swojej muzycznej biblioteki.

Dla części konsumentów moduł ten w ogóle nie będzie użyteczny. Zakup urządzenia tego typu warto poważnie rozważyć, jeśli aktualnie posiadany zestaw hi-fi nie obsługuje technologii Bluetooth, a chcemy z niej korzystać. Na szczęście coraz częściej oferowane systemy audio posiadają odpowiednie podzespoły, co oznacza, że można robić z nich użytek bez dodatkowych nakładów.

Mając nieco starszy model do dyspozycji, da się rozbudować jego możliwości o nowe bezprzewodowe funkcje, co w pewnych sytuacjach bywa sporą korzyścią.