Słuchawka Bluetooth na dwa telefony

Żyjemy w czasach, w których coraz częściej osoby pracujące w różnego rodzaju firmach czy prowadzące własną działalność gospodarczą korzystają naraz z dwóch rodzajów telefonów. Pierwszym z nich jest komórka prywatna, a drugim – służbowa. Ta ostatnia w założeniu służy do prowadzenia rozmów oraz wysyłania wiadomości związanych z pracą zawodową. Stosowanie takiego podziału w odniesieniu do telefonów komórkowych ma w pewnych sytuacjach sens, choć nie wszędzie jest to wymagane i nie każdy się na takie rozwiązanie decyduje.

Są sytuacje, w których nie ma możliwości rozmawiania z kimś przez telefon z aparatem trzymanym przy uchu. Może tak być w trakcie wykonywania jakichś czynności lub prowadzenia samochodu. W tym drugim przypadku prawo mówi jasno – jeśli rozmawiać, to za pomocą zestawu głośnomówiącego bądź właśnie słuchawki Bluetooth. Ręce muszą być wolne i w pełni kontrolować poczynania pojazdu na drodze.

A co gdy mamy ze sobą dwa telefony – ten prywatny i ten służbowy? Standardowa słuchawka Bluetooth obsługuje zazwyczaj jeden aparat. Jedna słuchawka – dwa numery Rozwiązaniem, po jakie trzeba w tym momencie sięgnąć jest odpowiedni model słuchawki Bluetooth, jaki można jednocześnie sparować z więcej niż jednym telefonem. Zazwyczaj takie modele obsługują naraz dwa aparaty, co z reguły jest opcją wystarczającą. Tym samym możliwe jest korzystanie z dwóch numerów i odbieranie połączeń na słuchawce, w zależności od tego, na jaki numer się do nas dzwoni.

Stanowi to szalenie wygodną opcję, po którą powinni sięgnąć zwłaszcza zawodowi kierowcy, kurierzy czy przedsiębiorcy. Dobrej jakości słuchawka Bluetooth obsługująca dwa telefony jest dziś łatwiej osiągalna niż kiedyś, aczkolwiek nadal stanowi mniejszość na rynku. Trzeba rzecz jasna liczyć się z tym, że zapłacimy za nią więcej niż za standardowy model. Warto jednak poczynić taki zakup, nawet wówczas, kiedy w danej chwili nie musimy używać dwóch różnych numerów.

Nigdy nie wiadomo, kiedy taka konieczność nastąpi. Lepiej zawczasu zadbać o to, by do naszej dyspozycji był odpowiedni sprzęt.